3. Галерея Тейт. Криза віри

Сьогодні побутує думка, що епоха віри минула. Ми бачимо практично повністю атеїстичні суспільство. Та й окремі люди також радше не дуже вірять, якщо вірять взагалі. Проте, соціологічні дослідження доводять протилежне. Вага віри значно зросла в глобальній політиці та суспільній моралі. Найбільш яскравим, мабуть, є приклад ісламу – арабський світ змінюється, спираючись не на атеїстичні моделі політики чи моралі. Навіть в західному суспільстві ключові дебати по правах людини, економіці та екології точаться між представниками двох світоглядів: атеїстичного та християнського. Тому я б не спішив із твердженням, що часи віри минули. Чи ми бачимо кризу віри? Так, але не через її слабкість, а саме через її вагу і силу, що дозволяє їй включитися знову в суспільну дискусію, з якої її виключили тоталітарні режими ХХ століття.
Що нового про наші кризи віри, індивідуальні та суспільні, ми можемо знайти у творах мистецтва, зібраних в галереї Тейт? Про що розповідають ці картини віруючій людині? Запрошуємо увійти в галерею.

Нагадуємо, що цикл передач Галерея віри ви можете дивитися щовівторка о 19.00 в прямому ефірі на Кредо або ж переглянути запис усіх випусків на нашому сайті skynia.org

Сподобалося?

Реалізація цієї програми стала можливою завдяки вашій підтримці Журналу Скинія — навіть кілька гривень важливі! Ви можете підтримати Журнал Скинія добровільною пожертвою: